LÕÕTSPILLIPÄEV
2024

8 JUUNI PAJUSI

Päev, mis pühendatud Eesti lõõtspillile

lootsa_logo_1

KONTSERDID | ÕPITOAD | LOENGUD | LÕÕTSAMÄNGIJAD JA -MEISTRID ÜLE EESTI

Lõõtspillipäev on sündmus, kus kogunevad üle-eesti lõõtspillimängijad, lõõtsameistrid ja lõõtsamuusika austajad ja kõik, kes peavad lugu lõõtsakultuurist ning Teppo-tüüpi lõõtspillist.

 

Lõõtspillipäeval on hea võimalus teha pilliga nii esmatutvust kui ka arendada oma huvi edasi või lihtsalt lüüa tantsu, kuulata kontserte ning vestelda lõõtspillihulludega.

 

Muhe lõõtspillist nakatunud korraldajate seltskond lubab meeleolukat päeva nii kogenud kui algajatele lõõtsahuvilistele ja kutsub osa saama ühest omanäolisemast kultuurisündmusest!

Lõõtspill on tänapäeval kõige populaarsem pärimusmuusika instrument ja tema saladus peitubki selles, et lõõtsaga saab mängida nii vanaaegseid tantsulugusid kui ka päris kaasaegset muusikat ning pilli eriline kõla puudutab igas vanuses inimesi.
Tarmo Noormaa

PROGRAMM

Kontserdid

Kuulda saab nii vana-aegseid lugusid kui ka täiesti uut repertuaari, soolopillimehi, ansambleid. Kuid, mis kõige olulisem, kohal on lõõtspilliklubid üle-eesti, keda saab näha ühiselt mängimas just nende armastatumaid lugusid.

Heino Tartes räägib lõõtspilliehitusest

Seminarid

Lisaks lõõtsamuusikale uurime ka lõõtspilli sisse või vaatame lähemalt rahvusarhiivi ning räägime lõõtspilliajaloost. Seminaride eesmärgiks on pakkuda ka taustinfot ning uut ja harivat lõõtspilliga seonduvatel teemadel. Saab kuulata, saab õppida, saab kaasa rääkida.

Õpitoad

Õpitubades saab näpunäiteid nii esmakordne pilliga tutvuja kui ka kogenud lõõtsamängija. Lõõtspillipäev on hea koht kus leida omale uus kutsumus, hobi või saada näpunäiteid oma mängu kohta just kogenud õpetajate käest.

Vaba Lava

Vaba lava annab võimaluse üles astuda just asjaarmastajatel, kes soovivad oma mänguga kostitada laiemat publikut. Vabalt lavalt võib leida ka lõõtsalegende, kelle pillimängu just igapäev ei kuule. Lisaks vabale lavale on kerged sündima ka lõõtsaringid, kus osavama lõõtsamängija eestvedamisel võtavad mängijad üles ühise viisijupi ja naudivad koosmängu just sellel kõige ehedamal kujul.

Õhtu lõpetab simmaniga!

Täpsem päevakava juba õige pea!

ASUKOHT

Pajusi on olnud Lõõtspillipäeva kodu juba mitmeid aastaid ning pakub oma värselt restaureeritud hoonetega mõnusa õhkonna nii kontsertide kui seminaride korraldamiseks. Lisas tuksub Pajusi keskel süda – mõisapark, kust leiate Lõõtspillipäeva pealava.

 

 

Rohem infot Pajusi mõisa kodulehelt.

Scroll to Top